ландшафтне освітлення

Різноманітне ландшафтне освітлення

Із заходом сонця сад втрачає своє забарвлення, все стає просто сірим, і дерева, і трава, і кущі, і квіти, і доріжки. То, чим милуються всі вдень у нічному сутінку перетворюється на густу темну масу, що не пізнається навіть господарем. У рідкісні ночі, коли повний місяць додає всьому навколо містичні контури, прогулянка по улюбленому саду може стати достатньо романтичною, проте прискіпливе око і тут відзначить деяку одноманітність. Щоб прикрасити всі елементи саду у сутінках якраз і використовують різноманітні ліхтарі та підсвітки. І ось ви вже фантазуєте: Сходинки підсвітимо, в траві хай мерехтять великі кулі, нехай світиться крона дерев...

Освітлення саду - технічна і художня проблема одночасно. Адже завдання полягає не тільки в тому, щоб захистити себе від можливості розбити коліно в темноті, але і в тому, щоб додати саду незрівняну чарівність, прикрасити його так, щоб вночі він виглядав ще прекраснішим, ніж вдень.

освітлення садуСвітло, що випромінює з уміло розставлених світильників, підкреслює благородні рельєфи скульптурних груп і ваз, іскриться в струменях фонтанів, блудить в листі дерев і гладить акуратно пострижену траву. Крони дерев на вигинах доріжок освітлюють знизу спеціальними прихованими світильниками. Напівсвітло візуально збільшує простір, роблячи скромний по розмірах сад більшим і загадковішим.

Світильники, освітлюючи доріжки і сходинки, підкреслюють планування алей, що особливо ефектно виглядає в регулярному парку в англійському стилі. В цьому випадку підсвічування рослинності стає зайвим. Дерева залишаються в тіні, створюючи контраст стрункої геометрії світла.

Дуже цікавих результатів можна добитися, використовуючи різні типи світильників. Розсіююче світло лампи освітлює доріжки і низькі насадження, лампи з регульованим напрямом світла виділяють предмети із загальної композиції і вигідно підкреслюють рельєф місцевості. Великі території і предмети виглядають ще величніше під перехресним вогнем далекобійних світильників.

освітлення заміського будинку

Використання для ландшафтного підсвічування оптичного волокна і неонового світла.

Останніми роками стає популярним використання для художнього ландшафтного підсвічування оптичного волокна і неонового світла. Те, чим вчора прикрашали комерційні вивіски, сьогодні перетворює сади і парки на справжній атракціон. Уздовж доріжок тягнуться бордюри найхимерніших форм, що світяться, на галявинах ростуть гриби, що світяться, різнобарвні неонові метелики літають над травою, дерева палають міріадами лампочок. Атмосфера нескінченного свята захоплює з рівною силою і дітей, і дорослих. Проте найголовнішим достоїнством цього грандіозного світлового спектаклю є те, що, не чекаючи моменту, коли він набридне, його можна просто вимкнути.

Ліхтарі на приватних територіях зазвичай забезпечують автоматикою – сенсорами руху (включаються при вашому наближенні), сенсорами сутінків (включаються з настанням темноти), таймерами (включаються в потрібний час). Але найпростішим і безвідмовним є старий добрий рубильник, тобто ручне управління. Тому Ви самі можете обрати зручний для Вас спосіб увімкнення Вашого саду.

садове освітлення ландшафтуландшафтне освітлення ділянкиосвітлюючи доріжки алейліхтарі на приватних територіяхландшафтне освітлення доріжоксучасне освітлення присадибної ділянкидалекобійні світильниківосвітлення на сходинках ландшафтне освітлення біля домуфонарі ландшафтного дизайнугарне декоративне освітлення дачної ділянкиосвітлення води і доріжокпроект системи освітленнябудинки та огорожі з освітленням