малі архітектурні споруди

Малі архітектурні форми - прикраси Вашого саду

Ваша дача або сад не матиме свого стилю, якщо не приділити належної уваги елементам оформлення - малим архітектурним формам. Саме вони - малі архітектурні форми здатні значною мірою змінити загальний вигляд Вашого будинку і всієї присадибної ділянки.

До малих архітектурних форм в саду відносяться альтанкии, містки, перголи, огорожі, вазони, садові меблі, садові скульптури, гойдалки, дитячі майданчики, садові каміни і ін. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів - дерева, металу, каміння, цегли, пластику і т.д. Практично всі малі архітектурні форми мають функціональне призначення, а також грають важливу роль в декоративному оформленні саду.

ландшафтна альтанка в садуАльтанки, тераси, сходи, пірси - незамінні елементи для відпочинку на природі, вони внесуть свою родзинку до ландшафтного дизайну, тим більше, якщо будуть виконані з красивої, натуральної і стійкої до мінливого клімату деревини. Альтанка, виконана з натурального дерева в унісон з терасою, підкреслить стиль заміської ділянки, допоможе забезпечити ідеальний відпочинок.

Як вважають професіонали ландшафтного дизайну, садівництво, крім усього іншого, це ще і свого роду розвага. Тому, якщо фантазія народжує щось легковажне й веселе, то варто піти їй назустріч. Невеликі прикраси, виконані з різних матеріалів, незвичної форми контейнери для квітів, несподівані для саду аксесуари - всі вони стануть ще одним проявом вашої індивідуальності. Наприклад, контейнер для квітів у формі птаха або тварини прикрасить покинутий куточок саду. А фігурка у вигляді риби або жаби, встановлена на березі ставка або біля фонтану, стане прекрасним доповненням водного простору.

архітектурний гном

Нерідко героями ландшафту виступають цілі групи персонажів.

Наприклад, гноми, що стежать за порядком в саду. Або сімейство пернатих, що кубляться в траві. А то і просто гриби, які забули зібрати і дозволили їм досягти справді гігантських розмірів. Надзвичайно ефектним способом заповнити простір може стати сонячний годинник або прикраса-світильник у японському стилі.

Будь-який предмет, вміло обіграний за допомогою рослин, неодмінно буде яскравим декоративним акцентом. Старий віз або колесо від нього, чи звичайне відро з нержавіючої сталі. Потрібно тільки трішки пофантазувати.

Погодитеся, було б образливо, створивши на ділянці рукотворну красу, милуватися нею лише в рідкісні хвилини, пробігаючи по саду. Куди логічніше заздалегідь передбачити майданчики, з якого відкриється дивовижний вигляд на довколишній пейзаж, на улюблену клумбу або покинутий ставок з чудовими ліліями. Ще при плануванні варто подумати про місце для посиденьок з друзями, вечірнього чаювання або просто хвилинного відпочинку. І подбати про меблі, які останніми роками встигли придбати статус повноправного елементу присадибного ландшафту.

Універсальні і справді всесезонні меблі з каміння або цегли. Такий садовий гарнітур, що складається з лавок, крісел і столу, стане не просто прикрасою, але й улюбленим куточком для відпочинку. Тим більше якщо обладнати над ним відповідний навіс. Досить буде кинути декілька подушок - і ідеальне місце для сніданку на свіжому повітрі готове!

Окремої уваги заслуговує тема дитячого і спортивного майданчика. Адже пісочницю, гойдалку або турнік можна сміливо віднести до розряду малих ландшафтних форм. Втім, це окремий випадок, цікавий в основному тим, у кого в сім'ї є маленька дитина або завзятий фізкультурник. Решті, ймовірно, більше до вподоби декоративний фонтанчик замість міні-басейну і місце для барбекю замість майданчика для стріт-болу.

ландшафтні меблі з камінняспоруда сада деревїяний тигркорета з квіткамиландшафтна альтанка в садудерев'яна лавочкаскульптура черепахиквіти ландшафтспоруда корета з квітамиархитектура моста над струмкомспоруда альтанкиспоруда млинасадова скульптура у дворіквітники ландшафтудерев'яна альтанка на дачіквітникова споруда для прикраси садудерев'яне колесострульптура колодязяскульптура людей для ландшафту