Троянди - буйне цвітіння щороку!

Багато садівників не вирощує троянди на своїй ділянці вважаючи їх примхливими і складними у догляді. Звичайно, троянда вимагає більше уваги, ніж інші квіти в саду, але дотримуючись певних правил їх вирощування, ви можете досягнути хороших результатів не витрачаючи багато зусиль та часу.

Половина справи це правильний вибір місця для посадки і покупка якісних саджанців. Троянди, як ніхто, люблять світло і тепло, в тіні вони слабо або зовсім не цвітуть, часто хворіють і погано переносять зиму - тому найкраще місце для посадки південна сторона, добре освітлена частина саду, захищена від холодних вітрів.

Купуючи саджанець, добре огляньте його. Не купуйте слабкі рослини зі слідами хвороб на листках і стеблах, а також ті, що продаються в кінці зими та на початку весни, з відрослими світло-зеленими пагонами, вони погано приживаються, так як на їх ріст і розвиток рослина витратило багато сил.

При посадці троянди в ґрунт стежте, щоб земля була свіжою, пухкою, добре пропускала вологу. Найкраще підійдуть суглинні і легко суглинисті ґрунти з нейтральною реакцією середовища. Якщо ґрунт не відповідає цим вимогам, індивідуально підготуйте суміш, що складається з 5 частин дернової землі, 4 частин перегною і однієї частини піску ( або глини на піщаному ґрунті ). До земляної суміші можна додати 400 – 500 г кісткового борошна або 200 – 300 г попелу і 300 – 400 г вапна. Суміш засипають у посадкову яму заздалегідь, з осені, або в середньому, за місяць до посадки.


При посадці, місце щеплення заглиблюють на 5 см нижче рівня землі - захищаючи його тим самим від пересихання і різких перепадів температур, це сприяє хорошій приживлюваності і перезимівлі рослини. Перші два тижні після посадки, троянді необхідний регулярний полив, дуже корисно так само посипати ґрунт під кущем тирсою, нейтральним торфом або перегноєм.

Троянди довговічні рослини і на одному місці при хорошому догляді можуть рости більш 50 років. На що ж слід звернути увагу після того як саджанець укоренився і пішов у ріст?

Полив.Рідкісний, але рясний, приблизно раз на тиждень у середньому одне відро (10 л.) на кущ. У серпні поливи скорочують, а невдовзі і взагалі припиняють, щоб молоді пагони встигли визріти до холодів.


Підживлення. Для гарного цвітіння й розвитку троянд бажано поєднувати органічні і мінеральні добрива. Навесні, після обрізки, вносять у ґрунт перепрілий гній і комплексне мінеральне добриво. У період бутонізації, дають рідку підживку – настій коров'яку або пташиного посліду. Влітку, не пізніше середини липня, вносять садовий компост і комплексне мінеральне добриво, а в кінці серпня початку вересня - суперфосфат ( 30-40г/м2 ) і калійну сіль ( 15-20г/м2 ).

Обробка від шкідників і хвороб. Раз на тиждень уважно оглядайте рослини і при виявленні проблем обробляйте необхідним препаратами. Хвороби та шкідники не тільки псують зовнішній вигляд, а й послаблюють саму рослину, знижуючи її шанси благополучно перенести зимові холоди.

Видаляйте протягом літа відцвілі квіти - це стимулює появу нових бутонів. Восени ж навпаки, дайте квітам можливість відцвісти і сформувати плоди.

Накриття на зиму. Більшість троянд вічнозелені рослини і за сприятливих погодних умов цвітуть до самих заморозків, не встигаючи підготуватися до зимівлі. Тому основне завдання садівника в другій половині літа та восени - призупинити зростання рослини і стимулювати визрівання молодих пагонів. Після того як температура - 5 – 8 °С протримається кілька днів троянди вкривають на зиму. Хороші результати дає підгортання куща на висоту 20 – 30 см. пухкою садовою землею з наступним накриттям гілками вічнозелених дерев або нетканим матеріалом. Перед накриттям гілки троянд вкорочують і видаляють з них все листя. Знімають накриття навесні, поступово, після того як розмерзнеться і просохне ґрунт.