Ваша дача або сад не матиме свого стилю, якщо не приділити належної уваги елементам оформлення - малим архітектурним формам. Саме вони - малі архітектурні форми здатні значною мірою змінити загальний вигляд Вашого будинку і всієї присадибної ділянки.

До малих архітектурних форм в саду відносяться альтанкии, містки, перголи, огорожі, вазони, садові меблі, садові скульптури, гойдалки, дитячі майданчики, садові каміни і ін. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів - дерева, металу, каміння, цегли, пластику і т.д. Практично всі малі архітектурні форми мають функціональне призначення, а також грають важливу роль в декоративному оформленні саду.

Альтанки, тераси, сходи, пірси - незамінні елементи для відпочинку на природі, вони внесуть свою родзинку до ландшафтного дизайну, тим більше, якщо будуть виконані з красивої, натуральної і стійкої до мінливого клімату деревини. Альтанка, виконана з натурального дерева в унісон з терасою, підкреслить стиль заміської ділянки, допоможе забезпечити ідеальний відпочинок.

Як вважають професіонали ландшафтного дизайну, садівництво, крім усього іншого, це ще і свого роду розвага. Тому, якщо фантазія народжує щось легковажне й веселе, то варто піти їй назустріч. Невеликі прикраси, виконані з різних матеріалів, незвичної форми контейнери для квітів, несподівані для саду аксесуари - всі вони стануть ще одним проявом вашої індивідуальності. Наприклад, контейнер для квітів у формі птаха або тварини прикрасить покинутий куточок саду. А фігурка у вигляді риби або жаби, встановлена на березі ставка або біля фонтану, стане прекрасним доповненням водного простору.

Нерідко героями ландшафту виступають цілі групи персонажів. Наприклад, гноми, що стежать за порядком в саду. Або сімейство пернатих, що кубляться в траві. А то і просто гриби, які забули зібрати і дозволили їм досягти справді гігантських розмірів. Надзвичайно ефектним способом заповнити простір може стати сонячний годинник або прикраса-світильник у японському стилі.

Будь-який предмет, вміло обіграний за допомогою рослин, неодмінно буде яскравим декоративним акцентом. Старий віз або колесо від нього, чи звичайне відро з нержавіючої сталі. Потрібно тільки трішки пофантазувати.

Погодитеся, було б образливо, створивши на ділянці рукотворну красу, милуватися нею лише в рідкісні хвилини, пробігаючи по саду. Куди логічніше заздалегідь передбачити майданчики, з якого відкриється дивовижний вигляд на довколишній пейзаж, на улюблену клумбу або покинутий ставок з чудовими ліліями. Ще при плануванні варто подумати про місце для посиденьок з друзями, вечірнього чаювання або просто хвилинного відпочинку. І подбати про меблі, які останніми роками встигли придбати статус повноправного елементу присадибного ландшафту.

Універсальні і справді всесезонні меблі з каміння або цегли. Такий садовий гарнітур, що складається з лавок, крісел і столу, стане не просто прикрасою, але й улюбленим куточком для відпочинку. Тим більше якщо обладнати над ним відповідний навіс. Досить буде кинути декілька подушок - і ідеальне місце для сніданку на свіжому повітрі готове!

Окремої уваги заслуговує тема дитячого і спортивного майданчика. Адже пісочницю, гойдалку або турнік можна сміливо віднести до розряду малих ландшафтних форм. Втім, це окремий випадок, цікавий в основному тим, у кого в сім'ї є маленька дитина або завзятий фізкультурник. Решті, ймовірно, більше до вподоби декоративний фонтанчик замість міні-басейну і місце для барбекю замість майданчика для стріт-болу.